رونمایی از دو عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس

زالی با اشاره به شهادت بیش از ۲ هزار امدادگر و راننده آمبولانس در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در سخت ترین روزهای جنگی امدادگران جان برکف دوشادوش رزمندگان، خدمات ارزنده ای را ارائه دادند.

وی در ادامه رونمایی از کتاب نوشدارویی پیش از مرگ سهراب را اثری فاخر و برخواسته از دل رزمندگان و تیم پزشکی توصیف کرد و گفت: این کتاب مجموعه ای از قلیان بی پرده احساسات و گفتمانی تاریخی عاطفی است.

 زالی در ادامه با تاکید بر اهمیت مستند سازی رشادت های مدافعان عرصه سلامت  در دوران دفاع مقدس و بحران های کشور افزود: این کتاب یادآور خاطرات دفاع مقدس است که با مجاهدتی مستمر و ممارستی ستودنی تاریخ شفاهی دانشگاه را عرضه کرده است.

 احمد لاجوردی نویسنده کتاب نوشدارویی پیش از مرگ سهراب نیز در این نشست توضیحات مبسوطی درباره نحوه جمع آوری اطلاعات این اثر فاخر، انتشار و شکل گیری گفت‌وگوها ارائه داد.

نویسنده کتاب نوش دارو پیش از مرگ سهراب از ۶ سال تلاشش برای جمع آوری و انتشار این کتاب خبر داد و گفت: از سال ۹۳ تا تیر سال ۹۷ برای جمع آوری ۶۰ خاطره از پزشکان در دوران دفاع مقدس تلاش شد.

لاجوردی افزود: در این کتاب دو موضوع فعالیت پزشکان در دوران دفاع مقدس و همچنین چگونگی تشکیل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در قالب خاطراتی از پزشکان به نگارش در آمده است.

میلاد رضوانفرد
مهر 6, 1399